poniedziałek, 23 maja 2016

Opowiedz o niepłodności - wkład w pracę naukową

Pani Ania Baruch nadała taki oto apel:
Witam serdecznie! Jestem pracownikiem socjalnym i jednocześnie piszę doktorat na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.
Interesuje mnie niepłodność jako problem społeczny. Sytuacja, w której dwoje ludzi nie może zajść w ciążę jest bardzo trudna. Tym trudniejsza im bardziej się przeciąga. Każdy z nas zna kogoś, kto był lub jest w takiej sytuacji. Jednak zwykle chcemy taką sytuację ukryć przed światem, dlatego trudno coś o niej powiedzieć w naukowy sposób. Naukowy oznacza obiektywny, więc nie mogę w pracy opisać przypadków z rodziny lub przyjaciół.
Dlatego w ten sposób szukam par, które zechciałyby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami związanymi z dążeniem do zostania rodzicami. Celem moich badań naukowych jest zebranie informacji na temat osobistych doświadczeń, przeżyć i wyzwań jakich doświadczają pary niemogące zajść w ciążę.
Pozyskane dane przyczynią się do upowszechniania społecznych aspektów wiedzy dotyczących niepłodności oraz rozwoju edukacji zdrowotnej w tym kierunku. Chciałabym, aby wyniki moich badań dotarły do lekarzy, psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych. Celem jest uwrażliwienie profesjonalistów i społeczeństwa na problemy par starających się o potomstwo. Zapewniam o anonimowości badań. Wszelkie uzyskane informacje będą w publikacjach podane w taki sposób, aby nie było jakiejkolwiek możliwości identyfikacji osób badanych.
Zachęcam do udziału w badaniu, które polega na rozmowie ze mną za pośrednictwem skype'a, jest dobrowolne i nie wiąże się z żadnymi korzyściami finansowymi. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Przekażcie proszę tę informację także znajomym.
Osoby chętne proszone są o kontakt: ania.baruch@gmail.com

Niech nas usłyszą i zrozumieją.
Niech poznają nasz punkt widzenia nie tylko z dziadowskich programów publicystycznych ale ten ludzki, prawdziwy wymiar niepłodności.

Ja już :)
Teraz Wy :)

3 komentarze:

 1. Zaraz wyśle mail. Jak tam Królewna i Mama? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziekuje, mamy sie dobrze. Młoda rosnie i z dnia na dzien staje sie bardziej malym dzieckiem niz niemowlaczkiem :) wiem, ze troche sie ociagam z blogowaniem- taki jakis czas nastal :)
   W sobote wyruszamy na wakacje do cieplych krajow, takze obiecuje cos naskrobac po powrocie :))

   Usuń
  2. To udanych wczasów i ładowania baterii:) pierwsze duże wakacje w trójkę:)

   Usuń